Karton Palet ve Petek Palet sağlamlık, hafiflik ve maliyet avantajı sunar. Petek panel ve kartondan üretilen Denika karton palet %100 geri dönüşümlü hammaddelerden oluşan yapasıyla çevre dostudur.
Dinamik kapasite bir adet paletin trans palet veya forklift üzerinde hareket halindeyken taşıyabildiği maksimum ağırlığı gösterir. Statik kapasite ise yüklü paletler üst üste istiflendiğinde en alttaki paletin kapasitesini gösterir. Paletlerin dinamik ve statik taşıma kapasiteleri yükün tipine, forklift bıçakları ayarlarına, bıçaklar üzerindeki dağılımına, yükün ağırlığına ve palet yüzeyi üzerindeki dağılımına göre değişebilir.

%100 geri dönüşümlü kağıt paletler Avrupa Birliği üyesi ülkeler yapılan ihracatlarda zorunluluk haline getirilmeye başlanmıştır. Euro palet ile karşılaştırıldığında daha ekonomik olmakla kalmayıp aynı zamanda ^100 geri dönüşümlü olmasında dolayı hem doğaya hemde insan sağlığına zarar vermiyor. Aynı zamanda tekrar hammaddeye dönüşümü sağlanıyor. Ortalama ağırlığı 10 kg olan karton paletler brüt ve net kg’de daha fazla yük taşımanızı sağlıyor.

KARTON PALET ÖZELLİKLERİ

KARTON PALET2 SAYFA

KARTON PALET

PETEK PALET

ÇITALI KARTON PALET

KARTON KASA

NEDEN KARTON PALET KULLANMALIYIZ

Europalet ile kıyaslandığında daha çok ekonomik olan karton palet rekabetin her geçen gün zorlaştığı iş dünyasına verimlilik olanağı sunuyor.
​İstenildiği zaman, istenildiği kadar, istenilen yere teslim edilebilmesi için stok maliyeti de olmuyor.​

Doğaya duyarlı ve çevreyi kirletmeyen yapısıyla insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermiyor Ortalama 6 kg olan ağırlığı brüt ve net kiloda daha fazla yük taşımayı sağlıyor.

Ekonomiye tekrar kazandırılan kağıtlardan imal edilmekle kalmıyor, aynı zamanda da geri kazanılarak %100 hammaddeye dönüşüyor.

İşyerlerinizi kirletmiyor, koku yapmıyor, taşıdığı, depoladığı ve dağıtıldığı ürünü de kokutmuyor.

Çevre açısından da değerlendirildiğinde ahşap paletler için milyonlarlarca ağaç kesimi söz konusu; plastik paletler ise doğada çevre felaketi yaratıyor.

Dört taraftan da tutulabilen yapısıyla kolayca yükleniyor,

Uygulama esnasında yüksek iş güvenliği sağlar. Çivi sert ve sivrilmiş köşe veya kıymıklardan kaynaklanan iş kazalarına mahal vermez.

İstenildiği zaman, istenildiği kadar, istenilen yere teslim edilebilmesi için stok maliyeti de olmuyor.

Tüm uluslararası taşıma kuralları ile uyum sağlamaktadır. Karmaşık lojistik formalitelerini ve maliyetli ısıl işlem gereksinimini ortadan kaldırır.Bunların yerine aynı amaca hizmet eden daha hafif, çok daha az maliyetli ve de %100 geri dönüşümlü kağıt paletler Avrupa Birliği’ne üye ülkelerle yapılan ihracatlarda yasal zorunluluk haline getiriliyor.